Hızlı Yersen; Genç Ölürsün...

Hoşumuza Giden Bahane...

Kentleşme,yoğun çalışma,yemek yapmaya zaman kalmama gibi cümleleri renkli tabelaları ve aralıksız reklamlarıyla beynimize işletilen Bahanedir bunlar...Eskiden yemeklerimiz için sürekli kullandığımız bir alışkanlıktı "Sağlık Olsun", farkındamısınız acaba ne kadar süredir bu cümleyi kullanmadığınızın...Hangi hamburgeri çocuğumuza yedirirken yada renkli içecekleri içirirken "Sağlık Olsun Yavruma" diyebilirsiniz...Artık sirkelenin ve en yakın ayanaya gidip bir vücudunuza yaptığınız deformeye bakın ve dış görünüşünüzü bu hale getirenler iç organlarınızı ne hale getirmiştir sadece 1 dakikalığına düşünün.

Fast Food Yemek Ayrıcalık Değil Tamamen Cahilliktir...

Ruh Sağlığı Bozuk Bir Genç Toplum

Dışarı çıkmanıza gerek yok sadece aile içinde Fast Food ile beslenme yapan gençlerinizi gözlemleyin. Yararlı yağlar, vitaminler ve minarellerden haberi olmadan beslenmeleri sonucu gelişmekten uzaklaşan beyin birde sosyal medya denilen yeni nesil hareketsiz yaşam ile mükemmel bir birliktelik oluşturup ruh sağlığı bozulmuş bir genç toplum elde etmektedirler.Evet gençler mutsuz. Niye mi? Çünkü daha gelişmekte olan kızlarımız ve oğlanlarımız Obez olmuş ve bunlar mağzaya alışverişe gittiklerinde kıyafet alamıyor ve okula gittiklerinde sporla uğraşan arkadaşlarının vücutlarını yada sosyal medyada kendini paylaşan güzel kızlar ve oğlanları gördükçe artık kendilerinden nefret ediyorlar ve tek düşünceleri "Ben Çok Çirkinim" " Odaya Gidip Yatmak ve Hiç Çıkmak İstemiyorum" oluyor.Git gide içlerine kapanıyorlar ve sonuç Depresyon başlangıcı oluyor.Deforme bir vücut ve depresyonla hatta şizofren ile savaşan bir beyin.

Hangi Yiyecekler Bedenimizin Düşmanı

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp onun içi gelelim bizi mahveden düşman yiyecekler nelermiş...


Hamburger,Patates Kızartması,Pizza,Asitli İçecekler,Sandviçler,Cipsler,Kızarmış Tavuklar,Ballı Ekmekler,Tostlar,Simitler,Döner ve Dondurulmuş Etler...Aslında reyonlardaki Renkli Paketli Göze Hoş Gelen Bütün ama Bütün Yiyeceklerden Uzak durun.

Peki ne yiyeceğiz diyorsanız cevabı inanın çok ama çok basit.Fast Food markaları hayatımıza girmeden önce ne yiyorsak ne içiyorsak onları tekrar hayatımıza sokacağız. Yani,

 İçecek olarak; Su,Ayran,Soda veya taze sıkılmış meyve suyu

 Yiyecek Olarak; Sebze yemekleri, Et yemekleri, Çorba, Fındık,Fıstık...vb.

Unutmayın ki Dünyanın En Güzel ve En Çok Çeşitli Mutfağı Türk Mutfağının Sahibiyiz...

Yurtdışına Gezmeye gidenlerin ağzında sakız olur hani bu söz " Nerde Bizim Yemeklerimiz"...Ülkemizdeyken niye hiç aklımıza gelmiyor da haftasonları dışardayken hemen koşa koşa Fast Food Restorantlarına koşuyoruz.Niye mi çünkü Paylaşım yapıp etrafa hava atmalıyız  "Biz Sınıf Atladık" Diye...Üzüleceksiniz ama "Siz Sınıfta Kaldınız Bu Hayatta"...

Siz Yapın Bu Cahilliği Ama Çocuklarımızdan Uzak Tutun...

Sevgili Ebeveynler aslında tembellik yapıp mutfaktan kaçan anne ve babalar siz artık yaşınızı başınızı aldınız, bu tarz yemekler size pek zarar vermeyeceği kanısında bir fikrede sahip olabilirsiniz ama lütfen çocuklarımıza bu zehri vermeyin uzak tutun onların güzel dünyalarından.Bırakın çocuklar sizin yaptığınız gibi cahilce ve sağlıksız bir şekilde yaşamlarını sürdürmesin.

Hızlı Yemek Yiyip,Genç Ölmesinler...

Sağlıklı beslenmeyi hayat biçimi haline getirip hem vücutlarını hem beyinlerini güzelleştirsinler...

Bir Türkiye daha yok dünya üzerinde...Mutfağımıza sahip çıkalım,Gençliğimize sahip çıkalım.

Unutmayın ki bir kere dünyaya geliyoruz iyi beslenirsek doktora harcayacağımız zamanı ve parayı dünyadaki güzellikleri görmeye ve sevdiklerimizle vakit geçirmeye harcarız. 

0 Yorum

7 338 7

Bunlarda ilgilinizi çekebilir