Tart Hamuru Hazırlanışı Tarifi

Tart Hamuru Hazırlanışı Nasıl Yapılır?

Kolayca Hazırlayabilecegimiz Tart hamurumuz.İstediğiniz mazemeyi kullanabilirsiniz.En güzel kıvamı yakalacağınıza garanti veriyorum :)

Malzemeler

  • 500 Gram Un
  • 300 Gram Tere Yağ
  • 200 Gram Toz Şeker
  • 4 Adet Yumurta Sarısı

Tart Hamuru Hazırlanışı Yemek Tarifi Adım Adım Resimli Anlatım

Adım 1

Bir tezgahın üzerine unu aktarıp içine yumuşatılmış tereyağı ekleyelim. Unu aşağıdan yukarıya doğru hızlı hareketlerle tereyağı ile birlikte karıştıralım.

Adım 2

İki malzemeyi de parmak uçlarınızı kullanarak iyice karıştırıp kırıntı haline gelene kadar ovalım.. Dikkat etmeniz gereken nokta unun topak olmamasıdır.

Adım 3

Un ve tereyağını ufalanmış ekmek kırıntısı haline gelene kadar ince ve yavaş bir şekilde ovalım. Sonuçta bu ikilinin incecik ekmek kırıntısı kıvamında olması gerekiyor.

Adım 4

Hamura tozşeker, bir tutam tuz ve vanilya ekleyelim.Malzemeleri yoğurmadan birbirine karıştıralım. Karışıma dokunmamak için silikon spatulayı kullanarak toz haline gelinceye kadar karıştıralım.

Adım 5

Karışımı toplayıp ortasını havuz şeklinde açın ve yumurta sarılarını açtığınız boşluğa ekleyip iyice yoğuralım. (Fazla nemli bir ortam olmamasına dikkat etmeniz gerekir.)

Adım 6

Yoğurmaya parmak uçlarınızla başlayıp hamuru ufalayın ve hızlıca yoğurun. Malzemenin bir araya gelmesi önemli bir detaydır. Birleşen hamura hemen şekil verin.

Adım 7

Elde ettiğiniz hamuru ellerinizle yoğurmaya başlayın. Homojen bir hamur elde ettiğinizde yoğurmayı bırakın. Fazla yoğurup tereyağının yanma riskini azaltın.

Adım 8

Hamuru, yoğurduğunuz tezgaha hızlı hareketlerle çarpın. Bu yöntem malzemelerin birbirine iyice geçmesini sağlayacaktır.

Adım 9

Tezgaha vurma işlemini birkaç kez uygulayalım.Böylece hamur kolayca şekil alacaktır. Hamurla fazla oynamadan şekil verelim.

Adım 10

Hamuru streç filme sarıp buzdolabının alt raflarında (tereyağı tekrar sertleşene kadar) 40 dakika dinlendirin. 2 gün buzdolabında saklayabilirsiniz.

0 Yorum

9 234 0